Blog > Výchozí kategorie > Samsung přichází se svým prvním sledovacím zařízením na bázi NB-IoT
Blog > Cestovaní , Technologie , Nové produkty > Samsung přichází se svým prvním sledovacím zařízením na bázi NB-IoT

Samsung přichází se svým prvním sledovacím zařízením na bázi NB-IoT

napsal Adam Šmíd dne 20. 10. 2017Zařízení velké jako přívěšek na klíče s rozměry 4,21 × 1,19 cm a hmotností 25 gramů je vodě a prachu odolné. Samsung Connect Tag je podle firmy první takový přístroj, který využívá mobilní síť pro internet věcí s označením narrowband network technology (NB-IoT, Cat.M1). Na jedno nabití vydrží fungovat zhruba týden.

Firma je nabízí jako zařízení, které dokáže zaznamenat polohu objektu jak vně, tak uvnitř budovy. K tomu využívá informace z GPS, WPS (wi-fi-based positioning) a z údajů buněk mobilních operátorů. Hodit se prý má ke sledováním polohy dětí či zvířat, případně věcí, které jej mají u sebe.

Zařízení je samozřejmě součástí ekosystému SmartThing od Samsungu, takže pak váš chytrý dům například pozná, že se blížíte a připraví vše potřebné na přivítání.

Zdroj: https://technet.idnes.cz/samsung-tracker-narrowband-network-technology-nb-iot-a-cat-m1-p57-/kratke-zpravy.aspx?c=A171019_125353_tec-kratke-zpravy_vse

test


Search
Side Widget
You can put anything you want inside of these side widgets. They are easy to use, and feature the new Bootstrap 4 card containers!